• Škola v přírodě 4.A

• 22. 10. 2022
        • Ve středu jeli žáci čtvrté třídy na školu v přírodě na Mariánskou. Hned první den je čekal výšlap na Vlčí hřbet, který nás odměnil nejen krásnou vyhlídkou, ale také radostí ze stavění stromových domečků, lezením po kamenech, sběrem hub a možností se vyřádit ve spadaném listí. Večer na děti čekala diskotéka, která naše vyletniky konečně unavila 😁 Druhý den si děti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchovky pod odborným dohledem myslivce, který si pro ně připravil také poznávačku paroží s velmi zajímavým výkladem. Večer byl provoněný opékanými buřty, jen cesta za pokladem byla z důvodu strachu ze tmy odložena na páteční dopoledne. Děti si vzorně uklízely své pokoje po celou dobu pobytu a byly za to sladce odměněny. Je to správná třída!!! 🤩

• Playmakers aneb holky taky hrají fotbal

• 13. 10. 2022
        • Stejně jako v loňském roce  i letos se rozjíždí fotbalové tréninky pro holky ve věku od 6 do 9 let. Zájemkyně se mohou hlásit na kontaktech uvedených v letáku. (josefnemec39@seznam.cz, 724067464)

• Grassroots

• Karlovarské hřiště v Drahovicích dnes hostilo fotbalový turnaj Grassroots. Turnaj byl určen pro žáky druhého stupně základních škol. Zúčastnit se mohli buď žáci neregistrovaní nebo hrající krajské a okresní soutěže. Ve dvou skupinách se utkalo celkem šest škol ze všech tří okresů našeho kraje. Reprezentanti Krušnohorské základní školy si postupně poradili s žáky z Nového Sedla (5:1) a poté i s mladým výběrem základní školy Truhlářské (3:2). První místo ve skupině zajistilo našim žákům jistotu finálového souboje. Tam narazili naši fotbalisté na silný a technicky výborně vybavený tým ZŠ Pionýrů ze Sokolova. V otevřeném utkání plném šancí byli nakonec sokolovští úspěšnější a po zásluze zvítězili 3:1. Pěti brankami v turnaji se za náš tým blýskl kapitán družstva Maikl Miko. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za výbornou reprezentaci školy, organizátorům za uspořádaní pěkného turnaje a také našemu partnerskému klubu FC Slavia Karlovy Vary za zapůjčení sady dresů.

• Přespolní běh - 1. stupeň

•      Dnes se konal další závod v okresním kole přespolního běhu, tentokrát své síly porovnali žáci v kategoriích prvního stupně. Závod se konal v obtížných terénních podmínkách lesního areálu v Drahovicích, kde naši závodníci ve zdraví a společnými silami vybojovali krásné páté místo. Tým byl pečlivě vybrán v následujícím složení: za mladší děti Taisiya Khorikova, Michal Hopko, Veronika Černá, Tobiáš Kocián, Eliáš Průcha a Kristýna Davidová; za starší děti startovali Lukáš Harvánek, Jakub Vlašimský, Sára Klokočková, Kryšpín Korčák, Viktorie Spáčilová a Tamara Zachová. Obrvskou pochvalu zaslouží Veronika Černá, která ve své kategorii mladších dívek doběhla závod na prvním místě.

Po skončení závodu šli žáci fandit našim fotbalistům z druhého stupně, kteří hráli svůj turnaj jen o několik desítek výškových metrů níže na fotbalovém hříšti karlovarské Slavie. Všem zúčasněným v tomto sportovně nabitém dni gratulujeme.

(ak)

• Krajské kolo v přespolním běhu

• 6. 10. 2022
        • 30. 9. 2022 pořádala naše škola okresní kolo v přespolním běhu na kterém se růžáckýcm atletům podařilo umístit na druhém postupovém místě do krajského finále v kategorii mladších žáků. Po necelém týdnu dnes Korchův a Gombárův výběr vycestoval do Aše, kde poměřil síly s těmi nejlepšími z našeho kraje. Tým byl složený ze sedmých ročníků, a reprezentovat svou školu jeli Hugo Macháček, Daniel Psohlavec, Filip Krček, Martin Lukáš, Stanislav Kadlec a Adam Korčák. Tito nejrychleší borci na terénní tratě si sáhli na dno svých běžeckých sil a vybojovali fantastické 2. místo. Postup do republikového finále nám sice unikl jen o vlásek, ale chlapci se přesto mohou pyšnit titulem vicemistrů Karlovarského kraje. Gratulujme!

• Česká národní banka a výstava Neviditelná

• 5. 10. 2022
        • V těchto dnech se žáci devátých tříd vypravili do Prahy v rámci  předmětu  Finanční  gramotnost do České národní banky.  Měli možnost si prohlédnout  expozici Lidé a peníze, která přibližuje návštěvníkům historii a současnost peněz, jejich výrobu, padělky bankovek. Zároveň si  prohlédli druhou největší zlatou minci na světě a potěžkali si zlatou cihlu. Po skončení prohlídky se všichni přesunuli  o kousek dál na Karlovo náměstí, kde navštívili výstavu  Neviditelná. Jedná  se  o interaktivní koncept expozice přibližující svět nevidomých.  Vyzkoušeli jsme si, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Pohybovali jsme se ve speciálních  zatemněných místnostech navozující atmosféru bytu, ulice, lesa, kavárny.  Všichni si  odnesli nevšední zážitky a mnohá poučení.