• Český den proti rakovině

• 13. 5. 2024
        • Pojďme ve středu 15.5. podpořit charitativní akci Liga proti rakovině. Zakoupením kytičky za minimální cenu 20,- Kč přispějme na dobrou věc. Předem všem děkujeme.

• Bojová hra - Akční Vyšehrad

• 8. 5. 2024
        • V úterý 7.5.2024 se naši šesťáci v rámci výuky českého jazyka vypravili do Prahy, aby si rozšířili obzory v oblasti starých českých pověstí. I přes to, že počasí velmi nepřálo a celou bojovku pršelo, si děti soutěžení užívaly a získávaly zlaťáky, jak nejlépe dokázaly. Bojovka začínala u Táborské brány, odkud jsme se vydali kolem Rotundy sv. Martina, Baziliky sv. Petra a Pavla až k místu, odkud údajně skočil Horymír se svým koněm Šemíkem. Po skončení bojovky jsme si také prohlídli Slavín, kde jsme se snažili najít místa odpočinku co nejvíce známých osobností. Určitě si příště nějakou z dalších variant bojovky vyzkoušíme, snad už za lepšího počasí.

• Dopravní soutěž mladých cyklistů

• 7. 5. 2024
        • Dnes v úterý 7.5. se družstvo složené ze žáků 7.B - Kačka Husáková, Kamila Krejbichová, Honza Benda a Marek Holeček a družstvo vytvořené žáky z 5.A a 5.B - Sára Klokočková, Magda Jandíková, David Ryneš a Lojza Štauber- zúčastnila Dopravní soutěže mladých cyklistů. I když počasí absolutně nebylo cyklistické- prakticky celé dopoledne pršelo, všichni se své role zhostili naprosto skvěle. Soutěž se skládala z jízdy obratnosti, praktické jízdy na dopravním hřišti, psaného testu na řešení křižovatek a ze znalostí v oblasti zdravovědy a první pomoci.

I když jsme se neumístili na stupních vítězů, celé dopoledne se vydařlilo a k tomu si účastníci odnesli nové zkušenosti a zážitky.

• Projektový den - Den knihy

• 5. 5. 2024
        • Dne 29.4. jsme v naší škole na počest měsíce knihy (březen) a oficiálního Dne knihy (23.4.) uspořádali Den knihy vlastní. A ač se o „Růžáku” říká, že je sportovní škola, dokázali jsme, že si umíme užít i aktivity, které mají ke sportu daleko.

Naši žáci z prvního stupně nejprve přivítali deváťáky, kteří jim přečetli krátké úryvky z knížek, s nimiž pak děti pracovaly během celého dne. Někteří vyráběli leporela, jiní vyplňovali pracovní listy, četli si pohádky, tvořili či si prošli kvízová stanoviště. Páťáci se dokonce rozhodli od základu vytvořit svou vlastní knihu!

Druhý stupeň nejprve zpracovával kvíz, který vycházel z krátkého dokumentu s názvem „Jak se tvoří kniha". Poté žáci vytvořili plakáty o spisovatelích z Karlovarska, které teď zdobí areál naší školy. Pro děti si pak milé dámy z galerie WC připravily workshop tzv. „Black poetry” a naši deváťáci strávili dvě vyučovací hodiny s básníkem Filipem Korytou, který si pro ně připravil workshop „Slam poetry”.

Hřebem našeho dne pak bylo nemalé překvapení v tělocvičně, kde jsme přivítali herce Lukáše Hejlíka a herečku Petru Bučkovou, kteří nám přišli v rámci projektu „Listování” představit dvě knihy, konkrétně Eliáš a babička z vajíčka a Dračí polévka.

Chtěli bychom poděkovat nejen všem externistům za zprostředkování programu, který byl velmi obohacující, ale také všem paním učitelkám a pánům učitelům, kteří nám pomohli tento den zrealizovat.

Všichni jsme si růžácký Den knihy velice užili a těšíme se, že si takovou akci příští rok třeba opět zopakujeme!

Za realizační tým, Mgr. Barbora Šubrová

• Čarodějnický rej ve ŠD

• 3. 5. 2024
        • Ve školní družině se konala v úterý 30.4. slavnostní událost s názvem Čarodějnický rej.

Pod širým nebem a za pěkného počasí se děti sešly v čarodějnických kostýmech, aby si užily magický den plný zábavy a soutěží. V průběhu dne se děti utkaly v pěti různých disciplínách, mezi které patřily například pomíchané lektvary, let na koštěti nebo lovení jablek z vody.

S radostí a úsměvem na tváři se děti zapojily do soutěží a ukázaly své dovednosti. Každý závod přinesl své napětí a vzrušení, ať už šlo o překonání překážek při přechodu močálu nebo přesný hod do kotlíku.

Po skončení soutěží děti obdržely sladké odměny za svojúsilí a statečnost. Atmosféra byla plná radosti a veselí, a to i během závěrečné diskotéky, kde se děti mohly vyřádit.

Tato událost byla nejen zábavná, ale také důkazem šikovnosti a dovedností dětí školní družiny. Měli jsme radost z hojné účasti a nadšení, které do události vložily, a těšíme se na další podobné akce, které nám přinesou společně strávené chvíle plné radosti a soutěživosti.

Tým ŠD